KONST / Litografier / Färgserigrafi 13909088
nr 1390 9088
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Färgserigrafi, "Stilla längtan". Signerad, numrerad 96/190. Motivet: 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:35:20
9/4 12:06:07
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy